top of page

Szeroki Kadr - pożegnanie

Zaktualizowano: 4 lut 2021

Wierzę w zmiany. Wierzę w cykle, które toczą się w kółko albo kończą się w odpowiednim momencie. Współpraca/tworzenie Szerokiego Kadru to był czas rozwoju, wspaniałych spotkań. Zacząłem filmować i montować. Każdy miesiąc to była kolejna produkcja i kolejne doświadczenie. To filmowanie dla Szerokiego nauczyło mnie tak wiele. Od ogółu to poszczególnych klatek filmowych, gdzie likwidowałem szumy, zakłócenia dźwięku i dopieszczałem każdy element. Uczyłem się stopniowo. Uczyłem się współpracować. Z moją Ukochaną żoną montowaliśmy wspólnie, ucząc się od siebie o sobie. W pierwszych latach przygotowywałem pytania dla fotografów. W ostatnich latach tylko słuchałem. Pytania pojawiały się tylko na początku rozmowy. Potem wszystko płynęło. Zaufanie.


Nagrywanie wideoporadników to była lekcja życia. Uczyłem się mówić, uczyłem się wyrażać, uczyłem się czuć dobrze ze sobą. Całą tą wiedzą i doświadczeniem dzielę się teraz na Light Keeper (www.lightkeeper.pl).


Poczułem, że cykl się zakończył. Czas z Szerokim Kadrem dobiegł końca. Czas na Nowe. Czas na zmianę. Czas na Light Keeper.


Redakcja Szerokiego Kadru poprosiła mnie o film z podziękowaniami. Miło zaskoczyło mnie, że mogłem opowiedzieć o Light Keeper. Dziękuję.


Tekst redakcji Szerokiego Kadru:

Lipiec był ostatnim miesiącem, w którym na portalu Szeroki Kadr opublikowaliśmy wywiad przygotowany przez Krystiana Bielatowicza.

Pamiętamy, jak kilkanaście lat temu do biura Nikona wszedł młody, trochę niepewny chłopak, szukający pracy w branży fotograficznej. Urzekła nas jego otwartość, ciekawość świata, przepiękne zdjęcia.

Przez lata mogliśmy obserwować, jak się zmienia jako fotograf, jako człowiek, jako przyjaciel. Zmieniała się jego twórczość – zdjęcia i wywiady z fotografami, których nakręcił ponad 140. Od filmów opisujących głównie pracę fotografów i ich sprzęt, po głębokie, pełne refleksji i emocji obrazy ludzi zajmujących się fotografią. Zawsze zazdrościliśmy Krystianowi jego pracy – spotkał się z tyloma ciekawymi twórcami, obserwował ich pracę, słuchał ich zwierzeń!

Przy boku Krystiana stała jego żona Edyta, która pomagała nie tylko przy montażu nagranych materiałów, ale też przy koordynacji pracy Szerokiego Kadru.

Krystianie, Edyto – bardzo Wam za te lata dziękujemy. Za zaangażowanie, pomysły, ciepłe relacje. To Wy współtworzyliście portal Szeroki Kadr i dzięki Wam każdego miesiąca korzystają z jego zasobów dziesiątki tysięcy entuzjastów fotografii.

Przed Krystianem nowa, własna droga: projekt Light Keeper. Życzymy powodzenia w jego realizacji i trzymamy kciuki!56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Czarny YouTube Ikona
bottom of page